logo PTBIOCH

logo FEBS

nob 2022 7t

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 24 lutego 2022, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "Aldolaza i fruktozo bisfosfataza – „moonlighting proteins”; wielofunkcyjność to nie praca po godzinach" zostanie wygłoszony przez prof Dariusza Rakusa z Zakładu Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona): 

https://zoom.us/webinar/register/WN_E6HRQPwWQk2p65BHc4K0WQ

Dariusz Rakus studiował biologię na Uniwersytecie Wrocławskim i tamże obronił rozprawę doktorską z zakresu kinetyki enzymatycznej. Po ukończeniu stażu podoktorskiego na Iowa State University i University of Leipzig zaniedbał trochę czystą biochemię i skierował się ku biologii komórki. Od 2006 roku kieruje Zakładem Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. W centrum zainteresowań grupy, którą kieruje znajdują się badania mechanizmów odpowiedzialnych za tworzenie wieloskładnikowych kompleksów białkowych, których trzon stanowią enzymy metabolizmu węglowodanów. Obecne jego badania koncentrują się na próbach zrozumienia, w jaki sposób defekty enzymów wielofunkcyjnych (“moonlighting proteins”) oraz zaburzenia oddziaływań enzymów glikolizy i glukoneogenezy z ich komórkowymi partnerami wpływają na komunikację pomiędzy komórkami, związane z wiekiem upośledzenie pracy serca, neurodegenerację oraz rozwój fenotypu metabolicznego typowego dla nowotworów.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Gdańskim

Wydarzenie w O/Gdańskim

Komunikat 3, Webinarium PTBioch, Gdańsk 2025 Pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Biochemicznego organizujemy w październiku tego roku jednodniowe webinarium jako małą pre-konferencję przed przyszłorocznym BIO 2025 w Poznaniu. Wydarzenie zatytułowane: Atrakcyjna Twarz Farmakologii  

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Nagroda im. W. Drabikowskiego za rok 2023

Nagroda im. W. Drabikowskiego za rok 2023

Dr Justyna Kocik-Król laureatką nagrody Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck za najlepszą pracę doktorską z biochemii im. Witolda Drabikowskiego

więcej więcej