Oglądaj na YouTube

Jan Paczesny był uczestnikiem Indywidualnych Studiów Przyrodniczych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2009 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Chemii (maxima cum laude). Doktorat z chemii fizycznej obronił z wyróżnieniem w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w 2012 roku (promotor prof. Robert Hołyst). W 2016 roku rozpoczął staż podoktorski w grupie profesora Bartosza Grzybowskiego w Korei Południowej. Wrócił do Warszawy w 2018, a od 2020 roku jest kierownikiem zespołu „Żywe materiały” w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Jan Paczesny jest współautorem ponad 40 prac naukowych, 10 patentów (w tym międzynarodowych) i 2 wniosków patentowych. Na swoje badania otrzymał dofinansowanie z NCN, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz FNP. Otrzymał także szereg nagród i stypendiów, w tym stypendium Międzynarodowej Fundacji Matsumae, nagrodę czasopisma Polityka oraz stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców.

Składki członkowskie w roku 2022

Przypominamy, że składki członkowskie za rok bieżący należy opłacić do 31 marca. Wysokość składek roku 2022: pełna - 100 zł ulgowa - 50 zł małżeńska - 150 zł Do skorzystania ze składek ulgowych uprawnieni są: studenci, doktoranci oraz emeryci zainteresowani prenumeratą Postępów Biochemii. Zwracamy się...