Oglądaj na YouTube

Prof. Krzysztof Sobczak studia magisterskie ukończył na UAM na kierunku biologia. W roku 1996 rozpoczął pracę w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, gdzie uzyskał stopień doktora (2001) i doktora habilitowanego (2009) nauk chemicznych. Tytuł profesora nauk biologicznych został mu nadany w roku 2019. Od roku 2019 kieruje Zakładem Ekspresji Genów i jest dyrektorem Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii UAM. W latach 2005-2009 odbył staż podoktorski w Zakładzie Neurologii University of Rochester (Rochester NY, USA), gdzie jego badania koncentrowały się na molekularnych aspektach rozwoju i terapii dystrofii miotonicznej. W 2010 roku utworzył na WB UAM nową grupę badawczą, której zainteresowania koncentrują się na wyjaśnieniu molekularnych patomechanizmów chorób genetycznych człowieka spowodowanych ekspansją powtórzeń trójnukleotydowych oraz opracowaniu strategii terapeutycznych nacelowanych na zmutowane cząsteczki RNA. Jest autorem ponad 70 oryginalnych prac naukowych.

Składki członkowskie w roku 2022

Przypominamy, że składki członkowskie za rok bieżący należy opłacić do 31 marca. Wysokość składek roku 2022: pełna - 100 zł ulgowa - 50 zł małżeńska - 150 zł Do skorzystania ze składek ulgowych uprawnieni są: studenci, doktoranci oraz emeryci zainteresowani prenumeratą Postępów Biochemii. Zwracamy się...