Oglądaj na YouTube

Dr Karolina Mikulska-Rumińska jest absolwentką fizyki medycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Wykorzystuje ona narzędzia biofizyki obliczeniowej. Ostatnie 6 lat poświęciła na badanie procesu ferroptozy występującego m.in. w chorobach Parkinsona, nowotworach, astmie czy w sepsie. Jej publikacje zawierające przełomowe odkrycia nad zjawiskiem ferroptozy zostały opublikowane m.in. w Cell czy Nature Chem. Biol. i są szeroko cytowane na całym świecie. Odbyła ona dwa międzynarodowe staże naukowe: na EPFL (Szwajcaria) oraz na uniwersytecie w Pittsburghu (USA) oraz staż w firmie ADAMED. Brała udział w wielu grantach, w tym w 8 jako kierownik (PRELUDIUM, SONATA NCN). Jest beneficjentką wielu stypendiów, m.in. tegorocznej edycji L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki w kategorii habilitacyjnej. Jest polską kandydatką do międzynarodowej nagrody L'Oréal-UNESCO International Rising Talents. Ostatnio, została wymieniona na liście stu najbardziej inspirujących Polek roku 2021 wg „Forbes Women”

Walne Zgromadzenia Członków w Oddziałach PTBioch.

W Oddziałach PTBioch odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze, podczas których członkowie Oddziałów wybrali nowe władze na kadencję: 2022 - 2025.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego

W dniu 8 grudnia 2023, odbyło się zebranie Prezudium Zarządu Głównego poprzez platformę Zoom.