Oglądaj na YouTube

Dr Karolina Mikulska-Rumińska jest absolwentką fizyki medycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Wykorzystuje ona narzędzia biofizyki obliczeniowej. Ostatnie 6 lat poświęciła na badanie procesu ferroptozy występującego m.in. w chorobach Parkinsona, nowotworach, astmie czy w sepsie. Jej publikacje zawierające przełomowe odkrycia nad zjawiskiem ferroptozy zostały opublikowane m.in. w Cell czy Nature Chem. Biol. i są szeroko cytowane na całym świecie. Odbyła ona dwa międzynarodowe staże naukowe: na EPFL (Szwajcaria) oraz na uniwersytecie w Pittsburghu (USA) oraz staż w firmie ADAMED. Brała udział w wielu grantach, w tym w 8 jako kierownik (PRELUDIUM, SONATA NCN). Jest beneficjentką wielu stypendiów, m.in. tegorocznej edycji L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki w kategorii habilitacyjnej. Jest polską kandydatką do międzynarodowej nagrody L'Oréal-UNESCO International Rising Talents. Ostatnio, została wymieniona na liście stu najbardziej inspirujących Polek roku 2021 wg „Forbes Women”

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny"

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na sesję wykładową zatytułowaną "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny". Webinar on-line odbędzie się 28 lutego 2024 r., o godz. 13:15

SEKCJA STARZENIA I ŚMIERCI KOMÓRKI: NOWE WŁADZE

W dniu 15 lutego br. na zebraniu Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wybrano nowe władze Sekcji Starzenia i Śmierci Komórki. Dr hab. Grażyna Mosieniak i dr hab. Anna Bielak-Żmijewska, profesor Instytutu Nenckiego PAN zostały powołane na Przewodniczące Sekcji Starzenia i...