Oglądaj na YouTube

Prof. dr hab. Anna Żaczek jest prodziekanem Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed). Studia magisterskie ukończyła na MWB w 2000. Stopień doktora uzyskała w dziedzinie nauk biologicznych (2004), a doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych (2015). W 2021 r. otrzymała tytuł profesora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. W 2009 roku utworzyła na MWB nową grupę badawczą dedykowaną badaniom nowotworów. Od roku 2019 kieruje Zakładem Onkologii Translacyjnej, a od 2022 pełni obowiązki dyrektora Instytutu Biotechnologii Medycznej i Onkologii Doświadczalnej MWB. Prof. Żaczek jest stypendystką programu TOP500 Innovators, w ramach którego odbywała staż na Uniwersytecie Stanforda (2013). Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na biologii i diagnostyce molekularnej chorób nowotworowych, szczególnie w kontekście płynnych biopsji i oznaczania w nich krążących komórek nowotworowych.

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny"

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na sesję wykładową zatytułowaną "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny". Webinar on-line odbędzie się 28 lutego 2024 r., o godz. 13:15

SEKCJA STARZENIA I ŚMIERCI KOMÓRKI: NOWE WŁADZE