Oglądaj na YouTube

Prof. dr hab. Anna Żaczek jest prodziekanem Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed). Studia magisterskie ukończyła na MWB w 2000. Stopień doktora uzyskała w dziedzinie nauk biologicznych (2004), a doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych (2015). W 2021 r. otrzymała tytuł profesora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. W 2009 roku utworzyła na MWB nową grupę badawczą dedykowaną badaniom nowotworów. Od roku 2019 kieruje Zakładem Onkologii Translacyjnej, a od 2022 pełni obowiązki dyrektora Instytutu Biotechnologii Medycznej i Onkologii Doświadczalnej MWB. Prof. Żaczek jest stypendystką programu TOP500 Innovators, w ramach którego odbywała staż na Uniwersytecie Stanforda (2013). Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na biologii i diagnostyce molekularnej chorób nowotworowych, szczególnie w kontekście płynnych biopsji i oznaczania w nich krążących komórek nowotworowych.

Neuro RNA conference "RNA regulation in brain function and disease"

W imieniu organizatorów zapraszamy na Neuro RNA conference "RNA regulation in brain function and disease", organizowanej przez pracowników ICHB PAN w Poznaniu, w dniach 28-30 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce Konferencje / Zaproszenia Na Konferencje...