W dniach 26-27 listopada 2022 r. odbyła się V Ogólnopolska Konferencja “Biotechnologia niejedno ma imię. Tematyka konferencji obejmowała szeroko pojętą biotechnologię (w tym szczególnie biotechnologię przemysłową, biotechnologię w ochronie środowiska), biologię molekularną, medycynę, inżynierię biomedyczną, rolnictwo, technologię żywności i nauki pokrewne. Celem konferencji było przedstawienie biotechnologii jako interdyscyplinarnej dyscypliny naukowej mającej różnorodne zastosowanie w gospodarce, a także uwypuklenie znaczenia nauk podstawowych, takich jak biologia molekularna, w biotechnologii. W tym roku po raz pierwszy od 2019 r. konferencja została zorganizowana w trybie stacjonarnym. Informacje na temat konferencji zamieszczono m.in. na profilu Facebook (https://www.facebook.com/KNSB.UP) oraz trafiły do mediów publicznych: pierwszego dnia konferencji prof. UPP dr hab. Małgorzata Pietrowska-Borek udzieliła obszernego wywiadu z udziałem dziennikarzy TVP3 Poznań. W konferencji wzięli udział naukowcy i studenci, a także przedstawiciele firm biotechnologicznych z całej Polski.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Studentów Biotechnologii OPERON przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego konferencji była prof. UPP dr hab. Małgorzata Pietrowska-Borek, a w jego skład wchodzili studenci: Maria Ciechanowska, Karolina Pusiak, Katarzyna Wojtyniak, Emilia Szymańska, Artemida Chadzinikolau, Łukasz Idczak oraz Weronika Woga.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Komisja Biotechnologii Odział PAN w Poznaniu oraz Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Sponsorem nagród książkowych dla zwycięzców w konkursie na najlepszą prezentację był również Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Patronat medialny nad konferencją objął portal Biotechnologia.pl oraz Poznański Oddział Telewizji Polskiej (TVP3 Poznań).

Więcej w notatce do pobrania: Notatka do pobrania

OPERON2022

V Oglnopolska Konferencja Biotechnologia 2022

Wydarzenie w O/Toruńskim - Spotkanie naukowe: wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego