logo PTBIOCH

logo FEBS

PTBioch

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskiej Konferencji Mięśniowej w dniach 21 do 25 września 2015 w Warszawie.
Głównym polskim współorganizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania poniższego plakatu Konferencji. Zapraszamy również na stronę www.emc2015.org.pl

EMC 2015 Poster

Polskie Towarzystwo Biochemiczne zaprasza do czynnego udziału w konferencjach naukowych, seminariach i warsztatach edukacyjnych, organizowanych w 2015 roku przez Oddziały PTBioch, jednostki uczelniane, instytuty PAN oraz jednostki badawczo-naukowe, dotyczące wspólnego nurtu tematycznego: "Fascynujący świat biochemii i współczesnych nauk o  życiu"

Zapraszamy na stronę www.facebook.com/ptbioch !

Na stronie ukazują się informacje o bieżących działaniach Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Dodatkowo informujemy o kursach, konferencjach organizowanych przez Federację Europejskich Towarzystw Biochemicznych - FEBS. Publikowane są także ogłoszenia o możliwościach stypendialnych.

Zapraszamy do lajkowania strony facebookowej PTBioch!

Uprzejmie informujemy, że ukonstytuowała się Komisja Rewizyjna XXI kadencji w składzie:

Przewodnicząca:
Prof. dr hab. Wanda Baer-Dubowska
Członkowie:
Prof. dr hab. Jan Barciszewski
Prof. dr hab. Andrzej Guranowski

Z uwagi na kłopoty z Pocztą Polską, zwracamy się z uprzejmą prośbą o adresowanie wszelkiej korespondencji tylko i wyłącznie w następujący sposób:

Instytut Biologii Doświadczalnej
skr. poczt. 38, (PTBioch.)
ul. Pasteura 3
02-093 Warszawa
 
Przepraszamy za utrudnienia
BZG PTBioch.

Szanowni Państwo,

osoby zainteresowane przystąpieniem do Polskiego Towarzystwa Biochemicznego prosimy o nadsyłanie Deklaracji członkowskich w terminie do marca 2015 roku, w tym miesiącu zaplanowane jest posiedzenie Zarządu Głównego PTBioch podczas, którego Zarząd przyjmie osoby, które nadesłały prawidłowo wypełnione deklaracje. Więcej informacji dotyczących zapisów znajduje się w zakładce: Informacje / Zapisy.

Korespondencję prosimy adresować w następujący sposób:

Instytut Biologii Doświadczalnej
skr. poczt. 38, (PTBioch.)
ul. Pasteura 3
02-093 Warszawa
 

 

 

Regulamin członka honorowego
Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
uchwalony dnia 19 kwietnia 2024 roku na posiedzeniu Zarządu Głównego

Na podstawie zasadach ujętych w statucie Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch) ustala się, co następuje:

  1. Postanowienia ogólne
    1. Członkiem honorowym Towarzystwa może być każda osoba, której wybór był zgodny ze Statutem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego w rozdziale III Statutu.
    2. Członkostwo honorowe jest potwierdzone Dyplomem, którego wręczenie następuje na posiedzeniu Zarządu Głównego PTBioch lub w czasie innej uroczystości ogłoszonej przez Prezydium ZG PTBioch.
  2. Prawa członków honorowych
    1. Członkowie honorowi Towarzystwa, zamieszkujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymują bezpłatną prenumeratę pisma Postępy Biochemii.
    2. Członkowie Honorowi Towarzystwa, zamieszkujący na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, są zapraszani na Zjazdy Towarzystwa.
    3. Zaproszenie obejmuje zwolnienie z opłaty wpisowej na Zjazd oraz koszty zakwaterowanie i dojazdu, które są pokrywane przez organizatorów Zjazdu.
    4. Ewentualny udział członków honorowych zagranicznych w Zjazdach krajowych każdorazowo reguluje Prezydium ZG PTBioch.
  3. Postanowienia końcowe
    1. O zmianach dokonanych w niniejszym regulaminie Towarzystwo każdorazowo powiadomi na piśmie Członków Honorowych.
    2. Ustalenia regulaminu wchodzą w życie z dniem uchwalenia niniejszego regulaminu.

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że powstał nowy Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego w Rzeszowie. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby z regionu rzeszowskiego do przystąpienia do naszego Towarzystwa za pośrednicztwem tego Oddziału. Szczegółowe dane w zakładce: Towarzystwo/Struktura/Oddziały

Członkiem Zwyczajnym Towarzystwa jest aktywny naukowo reprezentant biochemii lub jednej z nauk pokrewnych, posiadający istotny dorobek w swojej dziedzinie. Przez dorobek rozumie się publikacje w czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

Aby zapisać się do Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji dla Członka Zwyczajnego.

Poniższą deklarację należy pobrać i wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. W przypadku Członków zwyczajnych niezbędne są również podpisy dwóch członków wprowadzających, którzy są aktywnymi członkami PTBioch (mają opłacone bieżące składki członkowskie).

W kolejnym kroku należy wysłać skan deklaracji na adres mailowy Biura PTBioch: biuro@ptbioch.edu.pl Oryginał deklaracji należy zachować. 

DEKLARACJA CZŁONKA ZWYCZAJNEGO DO POBRANIA

Członkiem Nadzwyczajnym Towarzystwa może być każdy kto pracuje lub interesuje się szeroko pojętą biochemią i naukami pokrewnymi. Członek nadzwyczajny wspiera cele statutowe Towarzystwa opłacając składki członkowskie. Członek nadzwyczajny otrzymuje dostęp do Postępów Biochemii i może korzystać ze zniżek członkowskich na konferencjach, zarówno udzielanych przes Towarzystwo jak i organizacje, których Towarzystwo jest członkiem. Członek nadzwyczajny nie ma biernego i czynnego prawa głosu przy wyborach władz Towarzystwa.

Aby zapisać się do Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji dla Członka Zwyczajnego.

Poniższą deklarację należy pobrać i wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. W kolejnym kroku należy wysłać skan deklaracji na adres mailowy Biura PTBioch: biuro@ptbioch.edu.pl Oryginał deklaracji należy zachować. 

 

DEKLARACJA CZŁONKA NADZWYCZAJNEGO DO POBRANIA

Członkami honorowymi Towarzystwa są,  (w kolejności nadania członkowstwa honorowego)

Janina Kwiatkowska-Korczak (1992), Edward Bańkowski (2008), Jolanta Barańska (2008), Andrzej Dżugaj (2008), Piotr Chomczyński (2011), Serhiy Komisarenko (2011), Teresa Wesołowska (2011), Maciej J. Nałęcz (2011), John Mowbray (2011), Israel Pecht (2018).

Ponadto, honorowe członkostwo Polskiego Towarzystwa Biochemicznego otrzymali, nieżyjący już:
 

Włodzimierz Mozołowski (wybrany w roku 1965), Józef Heller (1969), Włodzimierz Niemierko (1969), Antoni Dmochowski (1971), Janina Opieńska-Blauth (1971), Michał Laskowski (1971), Bronisław Filipowicz (1971), Tadeusz Baranowski (1971), Irena Chmielewska (1974), Irena Mochnacka (1977), Tadeusz Korzybski (1980), Stella Niemierko (1980), Wanda Mejbaum-Katzenellenbogen (1983), Kazimierz Zakrzewski (1989), Tomasz Borkowski (1992), Tadeusz Reichstein (1995) - laureat nagrody Nobla (1950r) z dziedziny fizjologii i medycyny, Zofia Zielińska (1983), Hilary Koprowski (2008), Zdzisław Żak (2011), David Shugar (1977), Bronisława Morawiecka (1998), Jerzy Chmielowski (1998), Aleksander Koj (2008), Mariusz Żydowo (1992), Zygmunt Machoy (1995), Włodzimierz Ostrowski (1989), Lech Wojtczak (1995), Konstancja Raczyńska-Bojanowska (1998), Mieczysław Chorąży (1998), Ryszard Gryglewski (2011), Maria Malicka-Błaszkiewicz (2014).

Podkategorie

Zapraszamy do udziału w konferencjach, sympozjach i wykładach, organizowanych przez lokalne oddziały Towarzystwa.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Wrocławskim

Wydarzenie w O/Wrocławskim "Piknik Biochemiczny 2024"

Pierwszego dnia lata 2024 odbył się Piknik Biochemiczny organizowany przez Polskie Towarzystwo Biochemiczny przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. Obrady odbyły się w pomieszczeniach Wydziału Nauk Biologicznych tegoż uniwersytetu, a część mniej formalna spotkania w...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Trzecie miejsce w konkursie fotografii mikroskopowej Bio-Art Image Contest:

Trzecie miejsce w konkursie fotografii mikroskopowej Bio-Art Image Contest: "The beauty behind biological sciences"

Z okazji 60-lecia Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) na Kongresie w Mediolanie odbył się konkurs na najbardziej interesujące zdjęcia mikroskopowe. Zdjęcia wyłonione w trybie konkursowym były eksponowane na wystawie podczas Kongresu FEBS 2024 w Mediolanie. Konkurs “The beauty...

więcej więcej