logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Głęboko poruszeni dramatycznymi wieściami o barbarzyńskim ataku na Ukrainę wyrażamy solidarność z naszymi przyjaciółmi, kolegami i wszystkimi ukraińskimi ludźmi nauki. Dzisiaj w sposób szczególny odczuwamy bliskość z naszymi ukraińskimi pobratymcami, którzy doświadczają teraz  tragicznych i w niczym nie zawinionych doznań. Pragniemy wyrazić ufność, że dumna, piękna i zawsze nam bliska Ukraina zdoła oprzeć się tej brutalnej agresji.     

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji p.n. „Actin and Actin-Binding Proteins in Health and Disease”, która odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2022 naUniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje znajdują się nastronie:
Członkowie Komitetu Organizacyjnego i Naukowego

prof. nauk biologicznych Ewa Łojkowska. Laureatka nagrody Heweliusza w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych całe swoje zawodowe życie poświęciła roślinom, m.in. fitopatologii, czyli nauce badającej choroby roślin. Z przyjemnością przedstawiamy Laudację wygłoszoną przez prof. Grzegorza Węgrzyna

Szanowni Państwo, 

Prosimy o przesyłanie kandydatur do nagrody im. Witolda Drabikowskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck za najlepszą pracę doktorską z biochemii wykonaną w polskiej instytucji badawczej, na podstawie której przyznanie stopnia doktora przez właściwą radę naukową nastąpiło w 2021 roku. 

Nagroda obejmuje premię pieniężną ufundowaną przez firmę Merck Sp. z o.o. oraz opublikowanie tez doktoratu na łamach kwartalnika "Postępy Biochemii". Zgłoszenia należy przesyłać do 1 marca 2022. ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ COVID, PROSIMY O PRZYSYŁANIE ZGŁOSZEŃ NA ADRES E-MAIL

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 24 lutego 2022, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "Aldolaza i fruktozo bisfosfataza – „moonlighting proteins”; wielofunkcyjność to nie praca po godzinach" zostanie wygłoszony przez prof Dariusza Rakusa z Zakładu Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona): 

https://zoom.us/webinar/register/

WN_E6HRQPwWQk2p65BHc4K0WQ

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II " - Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II ". Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

Dr hab. n. med. Jacek Drobnik (profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Patofizjologii i Katedry Patologii Ogólnej i Doświadczalnej) został nowym Przewodniczącym Sekcji Tkanki Łącznej Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jacek Drobnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

więcej więcej