logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

W dniu 18 czerwca odbyło się zdalne posiedzenie Komisji ds. nagrody Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck Sp. z o.o. za najlepszą pracę doktorską z biochemii im. Witolda Drabikowskiego za rok 2024.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z przyjemnością informuje, że laureatami Nagrody im. Jakuba Karola Parnasa za rok 2024 zostali:

Michał Brouze, Agnieszka Czarnocka-Cieciura, Olga Gewartowska, Monika Kusio-Kobiałka, Kamil Jachacy, Marcin Szpila, Bartosz Tarkowski, Jakub Gruchota, Paweł Krawczyk, Seweryn Mroczek, Ewa Borsuk oraz
prof. dr hab. Andrzej Dziembowski (autor korespondencyjny)

za publikację:

TENT5-mediated polyadenylation of mRNAs encoding secreted proteins is essential for gametogenesis in mice. Nature Communications, 2024, Jun 22; 15:5331

W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego serdecznie zapraszamy wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego na Zwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się 18 września 2025 r, podczas Kongresu BIO2025, w Auli Collegium Politicum, mieszczącej się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na terenie kampusu Morasko, o godz. 16:00 w pierwszym terminie, a w przypadku braku quorum, o godzinie 16:15 w drugim terminie.    Ze względu na fakt, że jest to zebranie sprawozdawcze-wyborcze (członkowie w głosowaniu będą wybierać nowe władze PTBioch), Zarząd Główny kieruje szczególną prośbę do wszystkich Członków Towarzystwa o liczne przybycie.

Członkostwo w Polskim Towarzystwie Biochemicznym (PTBioch) to coś więcej niż przynależność do społeczności naukowej — to realne wsparcie rozwoju Twojej kariery w dziedzinie nauk biologicznych, chemicznych i biomedycznych. Dołączając do PTBioch, zyskujesz dostęp do licznych korzyści:

🌍 Dostęp do prestiżowych stypendiów i grantów FEBS
Jako członek PTBioch, automatycznie zyskujesz prawo ubiegania się o stypendia, dofinansowania konferencyjne i kursy organizowane przez FEBS – Federation of European Biochemical Societies, jedną z najważniejszych organizacji wspierających badania w Europie.

Tom 71, Nr 1 (2025) – dostępny online

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się pierwszy numer Postępów Biochemii w roku 2025 (Tom 71, Nr 1). Zawartość numeru jak zawsze obejmuje szeroki zakres tematów z zakresu biochemii, biologii molekularnej i nauk pokrewnych, prezentowanych w formie przeglądów oraz artykułów z serii "Wydarzenia, Opinie, Komentarze".

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Szanowni Państwo, Miło mi poinformować o nowej inicjatywie naszego Oddziału.Celem aktywizacji młodych badaczy naszego Oddziału zapraszamy do ubiegania się o stypendium  kongresowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. Nabór rusza 16 czerwca o godzinie 12.00, liczy się kolejność...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Wybrano laureata Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Wybrano laureata Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

W dniu 18 czerwca odbyło się zdalne posiedzenie Komisji ds. nagrody Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck Sp. z o.o. za najlepszą pracę doktorską z biochemii im. Witolda Drabikowskiego za rok 2024.

więcej więcej