logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

W trakcie Kongresu BIO2023 przyznano Nagrodę im. Włodzimierza Mozolowskiego. Intencją Nagrody jest wyróżnienie młodych biochemików za szczególnie dobre i interesujące przedstawienie wartościowych prac biochemicznych na Zjeździe Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

Podczas V Kongresu BIO2023, w dniu 13 września br., prof. dr hab. Marcin Nowotny (Warszawa) wygłosił Wykład Parnasowski, który rozpoczął tegoroczne spotkanie biochemików w Szczecinie. Decyzją kapituły Nagrody im. J. K. Parnasa Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, kierowanej przez prof. Andrzeja Legockiego, nagrodę za rok 2022 otrzymali autorzy publikacji, której wiodącym autorem jest prof. dr hab. Marcin Nowotny z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Kilka miesięcy temu Fundacja Zakłady Kórnickie wydała książkę pt.„W życiu trzeba się czymś zająć – o życiu, nauce, sztuce…”
która jest zapisem wielotygodniowych rozmów profesora Andrzeja  Legockiego z dr Edytą Bątkiewicz-Szymanowską.


W przedmowie do książki prof. Tomasz Jasiński, Dyrektor Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk napisał: 
„Książkę polecam z tym większym przekonaniem, że po wielu staraniach, nieustających namowach udało się przekonać 
pana profesora Legockiego do tej rozmowy, która w wielu miejscach nabiera charakteru osobistych wyznań”.

W związku z niemożliwością implementacji platformy SORGA do obsługi bazy danych członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, system ten przestaje funkcjonować.

Od dnia 10 sierpnia 2023 rejestracja nowych członków odbywa się zgodnie z poniższą procedurą:

  • Aby zapisać się do Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, prosimy o pobranie odpowiedniej deklaracji członkowskiej w formie pdf ze strony www.ptbioch.edu.pl/Członkowie
  • Wybraną deklarację Członka Zwyczajnego lub Członka Nadzwyczajnego, należy zapisać i wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. W przypadku Członków zwyczajnych niezbędne są również podpisy dwóch członków wprowadzających, którzy są aktywnymi członkami PTBioch (mają opłacone bieżące składki członkowskie)
  • W kolejnym kroku należy wysłać skan deklaracji na adres mailowy Biura PTBioch: biuro@ptbioch.edu.pl Oryginał deklaracji należy zachować.

Aktualizację danych osobowych należy zgłaszać drogą mailową na adres: biuro@ptbioch.edu.pl

Po zakończeniu Kongresu Federacja Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) w Tours (Francja), odbyło się w dniach 12/13 lipca br. spotkanie Rady FEBS. Dr Paweł Świtoński z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu został wybrany to Komitetu Stypendialnego FEBS.

W dniach od 12 do 13 lipca br., po zakończeniu Kongresu Federacja Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) w Tours (Francja), odbyło się spotkanie Rady FEBS.

W dniu 20 lipca br. o godzinie 19:00 w Galerii BWA w Rzeszowie odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy piątego projektu Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Acta Biochimica Polonica rozpoczyna w tym roku współpracę z wydawnictwem naukowym Frontiers. Czasopismo opublikuje pierwsze artykuły na otwartej platformie Frontiers Gold w styczniu 2024 r.

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!
 
Uprzejmie informujemy, że termin nadsyłania streszczeń na Kongres BIO2023, został przedłużony do 30 czerwca 2023 r.
 
Serdecznie zapraszamy do Szczecina!
 
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Kongresu BIO2023 w Szczecinie
Prof. dr hab. Barbara Dołęgowska
 
 

Zapraszamy do udziału w 10. edycji spotkania MITOCHONDRION, w dniu 20 czerwca! W tym roku mija 15 lat od zorganizowania (w 2008 roku) pierwszej edycji spotkania bioenergetycznego MITOCHONDRION w Instytucie Nenckiego PAN.

W dniu 30 maja 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu profesorowi Andrzejowi Legockiemu.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie on-line w O/Warszawskim - minisympozjum:

Wydarzenie on-line w O/Warszawskim - minisympozjum: "Starzenie i długowieczność – od komórki do organizmu"

Serdecznie zapraszamy na sympozjum pt. "Starzenie i długowieczność - od komórki do organizmu", które odbędzie się 24 października 2023 w godzinach 10:00-15:00 on-line. Uczestnictwo wymaga rejestracji: Link do rejestracji na wydarzenie  

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

FEBS National Lecture

FEBS National Lecture

W czasie Kongresu BIO2023 Szczecinie, w dniu 15 września br. prof. Graziella Pellegrini (University of Modena e Reggio Emilia, Modena) wygłosiła wykład pt. „Stem cells properties for clinical application: what is needed?”. Prof. Graziella Pellegrini jest współtwórczynią nowatorskiej metody...

więcej więcej