logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Serdecznie zapraszamy na jednodniowe sympozjum, poświęcone chorobom McArdle'a i Pompego. Sympozjum odbędzie się 13 maja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z udziałem czołowych, europejskich specjalistów od tych chorób.

FEBS prosi o ocenę doświadczeń z finansowaniem projektów przez "Horyzont 2020".

W przeddzień święta niepodległości, w Warszawskim Archiwum Akt Nowych odbyła się uroczysta prezentacja uratowanych przed zniszczeniem resztek zbiorów z tak zwanego Archiwum Belwederskiego. W prezentowanych zbiorach znalazło się wiele pamiątek po braciach Mozołowskich.

W dniach 4-9 lipca br., w Berlinie, odbył się.czterdziesty Kongres Europejskiej Federacji Towarzystw Biochemicznych W czasie kongresu Rada FEBS wybrała prof. Adama Szewczyka, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, na 3 letnią kadencje do Komitetu Finansowego FEBS.

Z prawdziwą przyjemnością donosimy, że od końca maja Polskie Towarzystwo Biochemiczne jest pełnoprawnym członkiem CrossRef i od drugiego numeru Acta Biochimica Polonica zaczęła regularnie przypisywać identyfikatory DOI. W planach na najbliższe miesiące jest uzupełnienie identyfikatorów za ostatnie dwa lata, tak by nasi autorzy mogli czerpać jak największe korzyści z widoczności swych prac w systemie CrossRef.

Z niepokojem przyjmujemy fakt, że propozycja Jean-Claude Junckera, przewidująca przeniesienie istotnej ilości środków z programu Horyzont 2020 na korzyść Europejskiego Funduszu na rzecz Inwystycji Strategicznych (EFSI) doprowadzi do nieodwracalnego osłabienia finansowania nauki ze środków UE. Zagrożenie jest na tyle poważne, że władze FEBS, popierając inicjatywę EMBO, apeluje do wszystkich członków społeczności naukowej aby starali się wpływać na swoich lokalnych polityków i nakłonic ich do przeciwstawienia się tej inicjatywie.

Przypomnijmy sobie jak było, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Kongresu Bio 2014

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II " - Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II ". Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

Dr hab. n. med. Jacek Drobnik (profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Patofizjologii i Katedry Patologii Ogólnej i Doświadczalnej) został nowym Przewodniczącym Sekcji Tkanki Łącznej Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jacek Drobnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

więcej więcej