logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

W Oddziałach PTBioch odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze, podczas których członkowie Oddziałów wybrali nowe władze na kadencję: 2022 - 2025.

Prof. Piotr Laidler, wice-prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, został wybrany do władz Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) na stanowisko Congress Counselor.

W dniach 9-14 lipca 2022 r. odbył się w Lizbonie 46-ty Kongres FEBS.

FEBS oferuje teraz dodatkowe wsparcie dla naukowców na Ukrainie lub przesiedlonych z Ukrainy w postaci nowego programu stypendialnego.

W dniu 27 czerwca 2022 r. w Instytutu Nenckiego PAN odbył się wernisaż wystawy 4 edycji projektu Art & Science “Sztuka Powstania życia”.

Prof. Adam Szewczyk – Prezesem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

Szanowni Państwo,

na Walnym Zebraniu Członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, które odbyło się 27 kwietnia 2022 w Warszawie, wybrano nowe władze Towarzystwa, które ukonstytuowały się na zebraniu Zarządu Głównego 13 maja 2022

Komitet Wykonawczy FEBS obecnie zawiesza do odwołania RBS jako stowarzyszenie uczestniczące w FEBS, tak że członkowie RBS nie są już uprawnieni do programów finansowania FEBS wymagających członkostwa w stowarzyszeniu należącym do FEBS. Zawieszenia te obowiązują od dziś ze skutkiem natychmiastowym.

Kongres FEBS, który miał w roku 2023 odbyć się w Moskwie został odwołany!

Wobec ostatniej agresji Rosji na Ukrainę, Komitet Wykonawczy FEBS odwołał planowany na rok 2023 Kongres Federacji, który miał odbyć się w Moskwie.

Zgodnie z regulaminem, każdy samodzielny pracownik naukowy może zgłosić pracę do nagrody jeśli uzna, że dana praca stanowi istotne novum w danej dziedzinie. Do nagrody można zgłaszać prace opublikowane w 2021r. Zgłoszenia powinny zawierać: nazwiska autorów wraz z ich afiliacją, tytuł pracy, nazwę czasopisma oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego zgłaszający uważa, że publikacja zasługuje na nagrodę. Zgłoszenia kierowane na adres Biura PTBioch przyjmujemy do 31 marca br.

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji p.n. „Actin and Actin-Binding Proteins in Health and Disease”, która odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2022 naUniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje znajdują się nastronie:
Członkowie Komitetu Organizacyjnego i Naukowego

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Krakowskim - Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na wykład  „Plants dominated the earth by producing water-conducting cells: the story of VNS transcription factors”.Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani, Laboratory of Plant Functional Analyses, Department of Integrated Biosciences, Graduate...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WERNISAŻ WYSTAWY ART & SCIENCE

WERNISAŻ WYSTAWY ART & SCIENCE

Zapraszamy na wernisaż wystawy Projektu 5th ART & SCIENCE „Sztuka Apoptozy”. Projekt jest współorganizowany przez Instytut Nenckiego PAN oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Wernisaż odbędzie się 4 grudnia 2023 roku...

więcej więcej