logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Dzień 31 sierpnia b.r. byl niezwyczajnym dniem; tym dniu przed 95 laty urodzil się przyszły Profesor, Mieczysław Chorąży, 

Od rana o Jubilacie w Gliwicach pamiętali Jego Bliscy, Przyjaciele, Koledzy, Współpracownicy, Znajomi, i rzesza ludzi, którym nazwsko Mieczysław Chorąży jest znajome! Niezwykły czas!

Kongres febs, który miał sie odbyc w lipcu tego roku w Lubljanie, został oficjalnie przełożony na rok 2021. Więcej szczegółów na stronie Kongresu:
https://2020.febscongress.org/

Szanowni Państwo,

infomujemy, że termin opłat składek członkowskich zostaje przedłużony na razie do 30 kwietnia 2020

 

20 th FEBS Young Scientists' Forum (YSF 2020) odbędzie się w dniach 1–4 lipca 2020 r. w Lovran, Riwiera Opatija, Chorwacja. W dniach 4-9 lipca 2020 odbędzie się 45th FEBS Congress, zapraszamy do rejestracji.

Szanowni Państwo,

w związku z pandemią COVID-19, dbając o bezpieczeństwo uczestników, organizatorów i gości, Komitet Organizacyjny, w porozumieniu z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, postanowił przełożyć IV Kongres BIO na 7-10 września, 2021. Szczegółowe informacje będą regularnie publikowane na stronie internetowej Kongresu:  http://bio2020.ptbioch.edu.pl


W imieniu komitetu organizacyjnego
prof. dr hab. Anna Jarosz-Wilkołazka

 

Anna Jarosz-Wilkołazka

Z największym żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas prof. dr hab. Lech Wojtczak, Członek Rzeczywisty PAN, jeden z najwybitniejszych biochemików Polskich.

W numerze czwartym 2019 kwartalnika Polskiej Akademii Nauk "Nuka" ukazało się wspomnienie o prof. Lechu Wojtczaku

Prof. Andrzej Dziembowski i dr hab. Marcin Nowotny dołączyli do grupy 1800 najwybitniejszych badaczy z obszaru biologii molekularnej, którym nadano tytuł członka Europejskiej Organizacji Biologii molekularnej.

Szanowni Państwo, informujemy o zmianach w redakcji Postępów Biochemii

Polskie Towarzystwo Biochemiczne gorąco kibicowało ukazaniu się pierwszego, polskiego wydania Biologii N.A. Campbella i współautorów, z przyjemnością zawiadamiamy, że na półkach księgarskich pojawiło się drugie polskie wydanie, powstałe na podstawie dziesiątego wydania oryginału.

Szanowni Państwo,

zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni).

Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Krakowskim - Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na wykład  „Plants dominated the earth by producing water-conducting cells: the story of VNS transcription factors”.Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani, Laboratory of Plant Functional Analyses, Department of Integrated Biosciences, Graduate...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WERNISAŻ WYSTAWY ART & SCIENCE

WERNISAŻ WYSTAWY ART & SCIENCE

Zapraszamy na wernisaż wystawy Projektu 5th ART & SCIENCE „Sztuka Apoptozy”. Projekt jest współorganizowany przez Instytut Nenckiego PAN oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Wernisaż odbędzie się 4 grudnia 2023 roku...

więcej więcej