logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

W dniu 16 października b.r. odbyło się, po raz pierwszy w historii, w trybie on-line posiedzenie Rady Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS).

W dniach od 17 listopada do 19 listopada 2020 r. odbyło się Sympozjum, rozpoczynające . Sympozjum zostało zorganizowane przez Instytut Nenckiego PAN, Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych, Nencki Art Collection oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Partnerem tego wydarzenia było także Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Polskie Towarzystwo Biochemiczne wydało reprint słynnego dzieła Jędrzeja Śniadeckiego

W ostatnich dniach września, z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, ukazał się reprint słynnego dzieła Jędrzeja Śniadeckiego, jednej z najwybitniejszych postaci Polskiego Oświecenia pt. Teorya Jestestw Organicznych. Dzieło to, oryginalnie dwutomowe (tom I - 1804, Warszawa, tom II - 1811, Wilno) zostało wydane w jednym tomie (745 stron) na podstawie skanów znajdujących się w Bibliotece Narodowej.

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 24 lutego 2022, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "Aldolaza i fruktozo bisfosfataza – „moonlighting proteins”; wielofunkcyjność to nie praca po godzinach" zostanie wygłoszony przez prof Dariusza Rakusa z Zakładu Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona): 

https://zoom.us/webinar/register/

WN_E6HRQPwWQk2p65BHc4K0WQ

 

Polskie Towarzystwo Biochemiczne zaprasza na Parnas Lecture, który wygłosi prof. Magda Konarska (Laboratory of RNA Biology, ReMedy oraz CeNT, Uniwersytetu Warszawskiego). 
Już dostępny jako podcast na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ZhcpJ8ulLEU

Dzień 31 sierpnia b.r. byl niezwyczajnym dniem; tym dniu przed 95 laty urodzil się przyszły Profesor, Mieczysław Chorąży, 

Od rana o Jubilacie w Gliwicach pamiętali Jego Bliscy, Przyjaciele, Koledzy, Współpracownicy, Znajomi, i rzesza ludzi, którym nazwsko Mieczysław Chorąży jest znajome! Niezwykły czas!

Kongres febs, który miał sie odbyc w lipcu tego roku w Lubljanie, został oficjalnie przełożony na rok 2021. Więcej szczegółów na stronie Kongresu:
https://2020.febscongress.org/

Szanowni Państwo,

infomujemy, że termin opłat składek członkowskich zostaje przedłużony na razie do 30 kwietnia 2020

 

20 th FEBS Young Scientists' Forum (YSF 2020) odbędzie się w dniach 1–4 lipca 2020 r. w Lovran, Riwiera Opatija, Chorwacja. W dniach 4-9 lipca 2020 odbędzie się 45th FEBS Congress, zapraszamy do rejestracji.

Szanowni Państwo,

w związku z pandemią COVID-19, dbając o bezpieczeństwo uczestników, organizatorów i gości, Komitet Organizacyjny, w porozumieniu z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, postanowił przełożyć IV Kongres BIO na 7-10 września, 2021. Szczegółowe informacje będą regularnie publikowane na stronie internetowej Kongresu:  http://bio2020.ptbioch.edu.pl


W imieniu komitetu organizacyjnego
prof. dr hab. Anna Jarosz-Wilkołazka

 

Anna Jarosz-Wilkołazka

Z największym żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas prof. dr hab. Lech Wojtczak, Członek Rzeczywisty PAN, jeden z najwybitniejszych biochemików Polskich.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

Polskie Towarzystwo Biochemiczne informuje o zakończeniu kierowania Sekcją Kwasów Nukleinowych przez Profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Profesor Jan Barciszewski pełnił funkcję kierownika Sekcji Kwasów Nukleinowych przez kilkanaście lat. Jego...

więcej więcej