logo PTBIOCH

logo FEBS

Konferencje

A Jarosz

Szanowni Państwo,

W imieniu komitetu naukowego, składającego się z niesamowitych naukowców z najlepszych ośrodków naukowych, serdecznie zapraszam do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji OxiZymes, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Od pierwszego spotkania w 2002 roku w Cassis (Francja) spotkania w ramach konferencji OxiZymes stały się platformą dyskusji naukowych na temat sposobu działania oksydoreduktaz. Tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w Lublinie będzie 11 edycją tej cyklicznej konferencji i ważne jest aby było miejscem spotkania naukowców i doktorantów z wielu jednostek naukowych w Polsce.

Aktualne informacje znajdują się na stronie OxiZymes in Lublin.

Ważne informacje

Miejsce: Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Czas: 10 – 12 lipca 2024

Rejestracja: 1 maja 2024

Przesyłanie abstraktów: 1 maja 2024

Najważniejsze wydarzenia konferencji OxiZymes:

 • sesje poświęcone najnowocześniejszym tematom w badaniach nad oksydoreduktazami, koncentrujące się na ich odkrywaniu, poznawaniu struktury i funkcji, możliwości modyfikacji oraz bardzo różnych zastosowaniach
 • możliwość nawiązywania kontaktów i współpracy
 • obecność renomowanych prelegentów i ekspertów
 • specjalna sesja BioToP dla doktorantów
 • konkurs o nagrodę Sophie Vanhulle dla młodych kobiet w nauce.

Zachęcam do rejestracji, przesyłania abstraktów oraz oczywiście do udziału w konferencji OxiZymes in Lublin. Dla doktorantów oraz młodych naukowców z polskich jednostek naukowych istnieje możliwość dofinansowania wpisowego w wysokości 50%. Zachęcam do zgłaszania wystąpień ustnych!

Serdecznie pozdrawiam w imieniu osób zaangażowanych w organizację konferencji i serdecznie zapraszam do Lublina!

Prof. dr hab. Anna Jarosz-Wilkołazka

Instytut Nauk Biologicznych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

anna.jarosz-wilkolazka@mail.umcs.pl

oxizymes2024@mail.umcs.pl

 

*************************************************************************

Dear Colleagues!


Registration for our conference is open! For further details, including the conference program and registration information, please visit the official conference website: OxiZymes in Lublin.

Conference Highlights:

 • Engaging sessions on cutting-edge topics in oxidoreductases research, focusing on their discovery, structure and function, engineering, performance, and applications
 • Opportunities for networking and collaboration
 • Renowned speakers and experts in attendance
 • Special pre-conference BioToP Session for PhD students
 • Sophie Vanhulle Prize competition for young women in science

We kindly request your support in disseminating information about this conference within your research team and network. Your assistance in spreading the word will contribute to the event’s success and help create a vibrant and diverse participant pool.

Thank you for your time. We hope to see you and your colleagues at the OxiZymes meeting in Lublin this summer!

If you have any questions, I remain at your disposal.

Best regards,

Anna Jarosz-Wilkołazka

Institute of Biological Sciences, Maria Curie-Sklodowska University in Lublin

anna.jarosz-wilkolazka@mail.umcs.pl

oxizymes2024@mail.umcs.pl

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

zaprasza do udziału w

VIII Ogólnopolskiej Mikrobiologicznej Konferencji Naukowej MICROBS

7 czerwca 2024 r., online

baner Mi8 2024 tlo

Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS to ciesząca się uznaniem inicjatywa skierowana do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii. Ze względu na interdyscyplinarny charakter mikrobiologii za kluczowy element Konferencji uznaje się możliwość prezentacji badań własnych oraz wymiany myśli naukowej przedstawicieli wielu dziedzin i dyscyplin: mikrobiologii przemysłowej i żywności, mikrobiologii medycznej, immunologii, wirusologii, nauk o środowisku czy wreszcie prawa i etyki. Ambicją organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL jest stworzenie pola do wymiany wiedzy, doświadczeń, jak również kontaktów branżowych, które pozwolą na owocną współpracę pomiędzy naukowcami oraz przedsiębiorcami z całego kraju.

Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się 7 czerwca 2024 roku. Podczas Konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z takimi grupami mikroorganizmów jak m.in.: archeony, bakterie, drożdże, grzyby oraz mikroalgi. Dodatkowa wartość naukowa Konferencji MICROBS związana będzie
z możliwością wysłuchania wystąpień zaproszonych Gości Honorowych.

Do zaszczytnego grona tegorocznych Gości Honorowych należą:

 • dr hab. inż. Anna Lenart-Boroń z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja
  w Krakowie,
 • dr hab. Tomasz Jagielski z Uniwersytetu Warszawskiego,
 • dr hab. inż. Iwona Gientka, prof. SGGW ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
  w Warszawie,
 • dr hab. inż. Agnieszka Pilarska, prof. UPP z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Planuje się, że w wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób z całej Polski bezpośrednio związanych z wieloma dziedzinami nauki, ale także przedstawiciele partnerów konferencji – jej patronów i sponsorów.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej:

https://microbs.fundacja-tygiel.pl/

Ważne terminy:

Zamknięcie I tury rejestracji – 12.03.2024 r.

Zamknięcie II tury rejestracji – 23.04.2024 r.

Zamknięcie III tury rejestracji – 23.05.2024 r.

 

Termin zgłoszenia streszczeń wystąpień – 30.05.2024 r.

Termin wydarzenia – 7.06.2024 r.

Nadsyłanie rozdziałów – 17.06.2024 r.

Wydanie monografii – 13.12.2024 r.

Miejsce konferencji: Platforma Click Meeting - online


https://microbs.fundacja-tygiel.pl/

 

 

 

TYGIEL1             MICROBS1

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 17-18.06.2024 odbędzie się VIII edycja „Metagenomów Różnych Środowisk”, którego organizatorem głównym w tym roku jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Katedra Biologii i Biotechnologii). Sympozjum organizowane we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, Instytutem Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk (ubiegłoroczny organizator), Instytutem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz z Instytutem Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pragniemy zaznaczyć, iż Polskie Towarzystwo Biochemiczne objęło rolę patrona naukowego nad tym wydarzeniem.

Tegoroczna edycja Sympozjum będzie okazją do spotkania badaczy wykorzystujących w pracy naukowej różnorodne techniki sekwencjonowania, co umożliwi kontynuację dyskusji nad skutecznością i wiarygodnością stosowanych metod metagenomicznych w analizie próbek środowiskowych – sympozjum jest jedynym cyklicznym wydarzeniem popularyzującym wykorzystanie technik wysokoprzepustowego sekwencjonowania w Polsce.

Rejestracja trwa do 15.04.2024.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym zasady rejestracji, znajdują się na stronie Sympozjum oraz na Facebook.

Wydarzenie objęte jest patronatem PTBioch.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

baner

Rejestracja na 2. Międzynarodową Konferencję Doktorancką i Podoktorską z zakresu Biologii Molekularnej FEBS-IUBMB-ENABLE jest otwarta. Wydarzenie odbędzie się w Kolonii w Niemczech w dniach 23–25 listopada 2023 r. Zniżki za wczesną rezerwację obowiązują do 15 września. Stypendia na podróż są dostępne dla uczestników, którzy aktywnie uczestniczą w projekcie poprzez prezentację plakatu lub przemówienie. Termin składania wniosków o stypendia podróżne również upływa 15 września. Nie przegap swojej szansy na złożenie wniosku.

W imieniu organizatorów, zapraszamy na konferencję NeuroRNA, która odbędzie się w dniach 28-30 września 2022

Zpraszamy do udziału w

2022 IUBMB–FEBS–PABMB Young Scientists’ Forum (YSF 2022), który odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2022, w Vimeiro (w Portugalii)

oraz

na 46th FEBS Congress, któy odbędzie się w dniach 9-14 lipca 2022, w Lisbonie (w Portugalii)

https://2022congress.febs-iubmb-pabmb.org/

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie po zaświadczenia o członkostwie w Polskim Towarzystwie Biochemicznym pod adresem mailowym: biuro@ptbioch.edu.pl

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Zebranie Prezydium ZG PTBioch

Zebranie Prezydium ZG PTBioch

W dniu 15 maja br. odbyło się zebranie na platformie ZOOM Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch). Jolanta Jura omówiła bieżące działania niedawno powołanej w PTBioch Sekcji Młodych Naukowców „FEBS Polish Junior Section”.  Adam Szewczyk oraz Piotr Laidler...

więcej więcej