logo PTBIOCH

logo FEBS

Informacje Praktyczne

      Osoby pragnące wstąpić do Polskiego Towarzystwa Biochemicznego informujemy, że  zgodnie ze Statutem Towarzystwa przyjęcia w poczet członków odbywają się wyłącznie na posiedzeniach Zarządu Głównego lub jego Prezydium, które to ciała rozpatrują indywidualnie każdy wniosek.

     Zebrania Zarządu Głównego lub Prezydium odbywają się z reguły co 2 miesiące. Dlatego też apelujemy do osób pragnących skorzystać z wymiernych dobrodziejstw członkostwa w naszym Towarzystwie, takich jak:
- możliwość ubiegania się o stypendia krótko- lub długoterminowe FEBS
- możliwość ubiegania się o stypendia na udział w kursach i warsztatch FEBS
- ulgowa opłata za uczestnictwo w dorocznych zjazdach naszego Towarzystwa
- bezpłatna prenumerata "Postępów Biochemii'
- ulgowa opłata za opublikowanie artykułu w "Acta Biochimica Polonica",
aby nie odkładały załatwienia formalności członkowskich do ostatniej chwili.
     Przypominamy również, że deklaracja członkowska winna być poparta podpisami dwóch członków wprowadzających, a członkostwo staje się efektywne dopiero po wpłaceniu pierwszej składki.
     Osoby ubiegające się o prawo do ulgowej składki (patrz: Regulamin członka zwyczajnego) powinny udokumentować swój status odpowiednim zaświadczeniem.
     Najbliższe zebranie Prezydium Zarządu Głównego, na którym będziemy przyjmować do Towarzystwa nowych członków jest zaplanowane na 25 stycznia 2010 roku.
 

Zapraszamy!!!

Zarząd Główny
Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego związany z Uczelnią w latach 1954-2001, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 lipca 2024 r. o godzinie 12:15...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Jakub Karol Parnas: odkrycie glikolizy

Jakub Karol Parnas: odkrycie glikolizy

W 2024 roku mija 140 lat od urodzin Jakuba Karola Parnasa, jednego z najwybitniejszych biochemików i polskich uczonych pierwszej połowy XX wieku. Niedawno opublikowano dwa artykuły poświęcone temu wybitnemu biochemikowi. Artykuł opublikowany w Postępach Biochemii (vol. 70, No 2) przedstawia...

więcej więcej