logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego, w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z całej Polski. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło prawie 2000 młodych pasjonatów biochemii, biologii molekularnej i genetyki.

W imieniu Oddziału Poznańskiego PTBioch i Sekcji Kwasów Nukleinowych PTBioch zapraszamy do uczestnictwa w wykładach o tematyce związanej z kwasami nukelinowymi w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN (wejście od ulicy Henryka Wieniawskiego). Wykłady w języku angielskim. W piątek, 10.5. o godz. 11, odbędzie się wykład prof. Franka J. Hernandeza (Linköpping University, Sweden & Tecnun, University of Navarra, Spain) pt. "Engineering of Oligonucleotides for Developing Diagnostic and Therapeutic Strategies". Po wykładzie, ok  godz. 12, w sali Journal Club w IChB odbędzie się nieformalne spotkanie z prelegentem.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " BIOCHEMIA I DIAGNOSTYKA UKŁADU KRĄŻENIA I  HEMOSTAZY  – NIEUSTAJĄCE WYZWANIE DLA BADACZY". Webinar on-line odbędzie się 16 maja 2024 r., o godz. 12:00.

W dniu 25 kwietnia 2024 r. Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował sesję wykładową on-line pt.:  "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz. II ". Zaproszeni Goście wygłosili wykłady: dr hab. n. med. Mariusz Hartman "Modulowanie aktywności białek z rodziny BCL-2 jako potencjalny cel terapeutyczny w czerniaku wrażliwym i opornym na leki ukierunkowane molekularnie" oraz dr n. med. Radosław Bednarek „Białko ścisłych połączeń międzykomórkowych F11R/JAM-A jako nowy cel terapeutyczny w leczeniu HER2-pozytywnego i potrójnie negatywnego raka piersi”. Bardzo dziękujemy prelegentom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom spotkania za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 16 maja 2024r.

W imieniu Łódzkiego Oddziału PTBioch - Katarzyna Oszajca, sekretarz oddziału

17 kwietnia 2024 o godzinie 17:00 na platformie Zoom, odbył się wykład Prof. Andrzeja Fertały z Uniwersytetu Thomas'a Jefferson'a w Filadelfiipt. "Fizjologia i patologia - tworzenie włókien kolagenowych", którego organizatorem był Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Zebranie Prezydium ZG PTBioch

Zebranie Prezydium ZG PTBioch

W dniu 15 maja br. odbyło się zebranie na platformie ZOOM Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch). Jolanta Jura omówiła bieżące działania niedawno powołanej w PTBioch Sekcji Młodych Naukowców „FEBS Polish Junior Section”.  Adam Szewczyk oraz Piotr Laidler...

więcej więcej