logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

W dniu 25 kwietnia 2024 r. Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował sesję wykładową on-line pt.:  "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz. II ". Zaproszeni Goście wygłosili wykłady: dr hab. n. med. Mariusz Hartman "Modulowanie aktywności białek z rodziny BCL-2 jako potencjalny cel terapeutyczny w czerniaku wrażliwym i opornym na leki ukierunkowane molekularnie" oraz dr n. med. Radosław Bednarek „Białko ścisłych połączeń międzykomórkowych F11R/JAM-A jako nowy cel terapeutyczny w leczeniu HER2-pozytywnego i potrójnie negatywnego raka piersi”. Bardzo dziękujemy prelegentom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom spotkania za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 16 maja 2024r.

W imieniu Łódzkiego Oddziału PTBioch - Katarzyna Oszajca, sekretarz oddziału

17 kwietnia 2024 o godzinie 17:00 na platformie Zoom, odbył się wykład Prof. Andrzeja Fertały z Uniwersytetu Thomas'a Jefferson'a w Filadelfiipt. "Fizjologia i patologia - tworzenie włókien kolagenowych", którego organizatorem był Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

13 kwietnia Studenckie Koło Naukowe BIOSFERA, zorganizowało XII edycję konferencji z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu, w slali im.Profesora Pawelczyka, Collegium Pharmaceuticum, ul. Rokietnicka 3 w Poznaniu. Wydarzenie objęte zostało patronatem PTBioch i Oddziału Poznańskiego towarzystwa.

W dniu 11 kwietnia 2024 r. Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował sesję wykładową on-line pt.:  "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Zaproszeni Goście wygłosili wykłady: dr n. med. Marcin Talar "Analiza obrazu z wykorzystaniem konwolucyjnych sieci neuronowych", dr hab. n. farm. Aleksandra Majchrzak-Celińska "Kanoniczny szlak Wnt jako źródło biomarkerów i cel terapeutyczny w leczeniu glejaka wielopostaciowego" oraz dr hab. n. med. Monika Witusik-Perkowska „Autofagia i senescencja, jako przyczynek zjawiska "tumor therapy escape" w leczeniu nowotworów”. Bardzo dziękujemy prelegentom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom spotkania za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 25 kwietnia 2024r.

W imieniu Łódzkiego Oddziału PTBioch - Katarzyna Oszajca, sekretarz oddziału

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i terapii chorób ". Webinar on-line odbędzie się 14 marca 2024 r., o godz. 12:00.

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Pani Prof. dr hab.med. Maria Jastrzębska zmarła 2 stycznia 2025.

Ze smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Prof. dr hab. med. Marii Jastrzębskiej (08.09.1949 – 02.01.2025), kierującej Zakładem Analityki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie!  Pani Profesor była absolwentką, z roku 1972, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Pożegnanie prof. Marii Jastrzębskiej

Pożegnanie prof. Marii Jastrzębskiej

Ze smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Prof. dr hab. med. Marii Jastrzębskiej, kierującej Zakładem Analityki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uroczystość pożegnania rozpocznie się o g. 13:15, 13 stycznia na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie...

więcej więcej