logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował wykład w ramach seminariów Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz seminariów Poznańskiego Oddziału PTBioch. Wykład pt. "Tracing drug and diet influences from multi-omics cohort data" poprowadził prof. Sofia Forslund (Charité University Hospital, Berlin). Wykład odbył się w czwartek 14.12.2023 o godzinie 11 w głównej auli IChB PAN (wejście od ulicy Wieniawskiego w Poznaniu). Po wykładzie w sali Journal Club odbyło się nieformalne spotkanie studentów, doktorantów i post-doków z prelegentką, a po nim spotkanie oddziału PTBioch i FEBS Junior Section przy PTBioch. Celem spotkania PTBioch było przypomnienie o możliwościach oferowanych dla członków przez PTBioch i FEBS, informacje o sposobach przystąpienia do towarzystwa, oraz informacje o planowanej działalności FEBS Junior Section. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

W dniach 25-26 listopada b.r. w budynku Biocentrum (ul. Dojazd 11) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja: "Biotechnologia niejedno ma imię", zorganizowana przez Koło Naukowe OPERON Studentów Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie to kierowane było przede wszystkim do studentów kierunków biotechnologicznych i biologicznych uczelni wyższych. W ramach konferencji, istniała możliwość wygłoszenia prezentacji ustnych lub przedstawienia wyników własnych badań w postaci plakatu. Z prawdziwą przyjemnością donosimy, że patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Zarząd Główny PTBioch z wielkim żalem zawiadamia, że w dniu 31 grudnia 2023 zmarł śp. Prof. dr hab. Wiesław Henryk Trzeciak, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, wieloletni Kierownik Katedry i Zakładu Biochemii Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, lekarz, wybitny naukowiec, nauczyciel akademicki.

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na wykład  „Plants dominated the earth by producing water-conducting cells: the story of VNS transcription factors”.Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani, Laboratory of Plant Functional Analyses, Department of Integrated Biosciences, Graduate School of Frontier Sciences, The University of Tokyo, Japan. Wykład odbędzie się w czwartek, 9 listopada b.r. o godz. 14.00, w sali 1.1.14, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w Krakowie przy ul. Gronostajowa 7 i będzie transmitowany na platformie Zoom Polskiego Towarzystwa Biochemicznego pod linkiem:  
https://zoom.us/w/96112947819?tk=qoxyGR6pRsiB9pNoQBKmTgvo3PWN9MrfFvvj-IuAKOw.DQUAAAAWYMcyaxYtYWNlQVhDWVRCaWt1OWdLYk4wRDRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA&pwd=N2FFdnRva0J3dGo3UlFXTzZoTUZldz09 

W dniu 24 października 2023 r., Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, zorganizował on-line mini-sympozjum pt.: „Starzenie i długowieczność – od komórki do organizmu”.

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Szanowni Państwo, Miło mi poinformować o nowej inicjatywie naszego Oddziału.Celem aktywizacji młodych badaczy naszego Oddziału zapraszamy do ubiegania się o stypendium  kongresowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. Nabór rusza 16 czerwca o godzinie 12.00, liczy się kolejność...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Wybrano laureata Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Wybrano laureata Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

W dniu 18 czerwca odbyło się zdalne posiedzenie Komisji ds. nagrody Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck Sp. z o.o. za najlepszą pracę doktorską z biochemii im. Witolda Drabikowskiego za rok 2024.

więcej więcej