-- dr inż. Anna Detman-Ignatowska Laboratory of White Biotechnology Institute of Biochemistry and Biophysics Polish Academy of Sciences https://ibb.edu.pl/en/laboratory/anna-sikora/
Sekcja Biotechnologii Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wraz z organizatorem Wielkopolskim Centrum Onkologii, zaprasza do udziału w Konferencji „Young Scientists' Forum 2.0”, która odbędzie się w Poznaniu w dniu 06.12.2024 r.
YSF 2.0 to konferencja skierowana do młodych naukowców i studentów poniżej 35 roku życia, specjalizująca się w naukach związanych z onkologią (w tym nauki podstawowe, takie jak biologia, fizyka medyczna, genetyka, biotechnologia, farmacja), a także młodzi klinicyści, paprzymorfolodzy, fizjokrajeści medyczni i radiografowie zainteresowani terapią i diagnostyką.
Rejestracja będzie dostępna w okresie od 1 do 15 listopada 2024 r.
Opłata rejestracyjna wynosi 100 zł i musi zostać uiszczona do 20 listopada 2024 r.
Program konferencji:
Center for American & European Studies zaprasza do czynnego i biernego udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Planeta Ziemia. Problemy – wyzwania – perspektywy”.
Konferencja stanowi forum interdyscyplinarnych dyskusji nad współczesnymi i nadchodzącymi problemami środowiska, wyzwaniami związanymi z zrównoważonym rozwojem oraz perspektywami działań mających na celu ochronę Ziemi.
Konferencja stanowi platformę wymiany wiedzy między młodymi i doświadczonymi badaczami – przedstawicielami nauk społecznych i humanistycznych oraz nauk ścisłych, inżynieryjno-technicznych i przyrodniczych.
🗓️ Konferencja odbędzie się w sobotę 17 sierpnia 2024 między 9:00 a 15:00 w formie online na platformie Microsoft Teams.
💻 Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz ? Zarejestruj się do 10 sierpnia 2024 roku.
Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) znajdziesz pod linkiem:
https://www.facebook.com/share/i9wzCvdz2vuskCyR/
Center for Science & Technology ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.
Głównym założeniem konferencji jest umożliwienie młodym i doświadczonym badaczom wymiany wiedzy i doświadczeń oraz omówienie najnowszych osiągnięć i wyzwań nauk ścisłych i przyrodniczych.
🗓️Konferencja odbędzie się w piątek 20 lipca 2024 między 09:00 a 16:00 w formie online na platformie Microsoft Teams.
⏰Chcesz wystąpić z prezentacją na konferencji jako prelegent? Zgłoś abstrakt swojej prezentacji do 10 lipca 2024 roku.
💻Chcesz uczestniczyć w konferencji jako słuchacz? Zarejestruj się do 13 lipca 2024 roku.
Szanowni Państwo,
W imieniu komitetu naukowego, składającego się z niesamowitych naukowców z najlepszych ośrodków naukowych, serdecznie zapraszam do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji OxiZymes, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Od pierwszego spotkania w 2002 roku w Cassis (Francja) spotkania w ramach konferencji OxiZymes stały się platformą dyskusji naukowych na temat sposobu działania oksydoreduktaz. Tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w Lublinie będzie 11 edycją tej cyklicznej konferencji i ważne jest aby było miejscem spotkania naukowców i doktorantów z wielu jednostek naukowych w Polsce.
Aktualne informacje znajdują się na stronie OxiZymes in Lublin.
Ważne informacje
Miejsce: Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Czas: 10 – 12 lipca 2024
Rejestracja: 1 maja 2024
Przesyłanie abstraktów: 1 maja 2024
Najważniejsze wydarzenia konferencji OxiZymes:
Zachęcam do rejestracji, przesyłania abstraktów oraz oczywiście do udziału w konferencji OxiZymes in Lublin. Dla doktorantów oraz młodych naukowców z polskich jednostek naukowych istnieje możliwość dofinansowania wpisowego w wysokości 50%. Zachęcam do zgłaszania wystąpień ustnych!
Serdecznie pozdrawiam w imieniu osób zaangażowanych w organizację konferencji i serdecznie zapraszam do Lublina!
Prof. dr hab. Anna Jarosz-Wilkołazka
Instytut Nauk Biologicznych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
anna.jarosz-wilkolazka@mail.umcs.pl
*************************************************************************
Dear Colleagues!
Registration for our conference is open! For further details, including the conference program and registration information, please visit the official conference website: OxiZymes in Lublin.
Conference Highlights:
We kindly request your support in disseminating information about this conference within your research team and network. Your assistance in spreading the word will contribute to the event’s success and help create a vibrant and diverse participant pool.
Thank you for your time. We hope to see you and your colleagues at the OxiZymes meeting in Lublin this summer!
If you have any questions, I remain at your disposal.
Best regards,
Anna Jarosz-Wilkołazka
Institute of Biological Sciences, Maria Curie-Sklodowska University in Lublin
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
zaprasza do udziału w
VIII Ogólnopolskiej Mikrobiologicznej Konferencji Naukowej MICROBS
7 czerwca 2024 r., online
Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS to ciesząca się uznaniem inicjatywa skierowana do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii. Ze względu na interdyscyplinarny charakter mikrobiologii za kluczowy element Konferencji uznaje się możliwość prezentacji badań własnych oraz wymiany myśli naukowej przedstawicieli wielu dziedzin i dyscyplin: mikrobiologii przemysłowej i żywności, mikrobiologii medycznej, immunologii, wirusologii, nauk o środowisku czy wreszcie prawa i etyki. Ambicją organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL jest stworzenie pola do wymiany wiedzy, doświadczeń, jak również kontaktów branżowych, które pozwolą na owocną współpracę pomiędzy naukowcami oraz przedsiębiorcami z całego kraju.
Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się 7 czerwca 2024 roku. Podczas Konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z takimi grupami mikroorganizmów jak m.in.: archeony, bakterie, drożdże, grzyby oraz mikroalgi. Dodatkowa wartość naukowa Konferencji MICROBS związana będzie
z możliwością wysłuchania wystąpień zaproszonych Gości Honorowych.
Do zaszczytnego grona tegorocznych Gości Honorowych należą:
Planuje się, że w wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób z całej Polski bezpośrednio związanych z wieloma dziedzinami nauki, ale także przedstawiciele partnerów konferencji – jej patronów i sponsorów.
Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej:
https://microbs.fundacja-tygiel.pl/
Ważne terminy:
Zamknięcie I tury rejestracji – 12.03.2024 r.
Zamknięcie II tury rejestracji – 23.04.2024 r.
Zamknięcie III tury rejestracji – 23.05.2024 r.
Termin zgłoszenia streszczeń wystąpień – 30.05.2024 r.
Termin wydarzenia – 7.06.2024 r.
Nadsyłanie rozdziałów – 17.06.2024 r.
Wydanie monografii – 13.12.2024 r.
Miejsce konferencji: Platforma Click Meeting - online
https://microbs.fundacja-tygiel.pl/
Uprzejmie informujemy, iż w dniach 17-18.06.2024 odbędzie się VIII edycja „Metagenomów Różnych Środowisk”, którego organizatorem głównym w tym roku jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Katedra Biologii i Biotechnologii). Sympozjum organizowane we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, Instytutem Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk (ubiegłoroczny organizator), Instytutem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz z Instytutem Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pragniemy zaznaczyć, iż Polskie Towarzystwo Biochemiczne objęło rolę patrona naukowego nad tym wydarzeniem.
Tegoroczna edycja Sympozjum będzie okazją do spotkania badaczy wykorzystujących w pracy naukowej różnorodne techniki sekwencjonowania, co umożliwi kontynuację dyskusji nad skutecznością i wiarygodnością stosowanych metod metagenomicznych w analizie próbek środowiskowych – sympozjum jest jedynym cyklicznym wydarzeniem popularyzującym wykorzystanie technik wysokoprzepustowego sekwencjonowania w Polsce.
Rejestracja trwa do 15.04.2024.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym zasady rejestracji, znajdują się na stronie Sympozjum oraz na Facebook.
Wydarzenie objęte jest patronatem PTBioch.
SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!
Strona 1 z 2
Pani Prof. dr hab.med. Maria Jastrzębska zmarła 2 stycznia 2025.
Ze smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Prof. dr hab. med. Marii Jastrzębskiej (08.09.1949 – 02.01.2025), kierującej Zakładem Analityki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie! Pani Profesor była absolwentką, z roku 1972, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu...
Pożegnanie prof. Marii Jastrzębskiej
Ze smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Prof. dr hab. med. Marii Jastrzębskiej, kierującej Zakładem Analityki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uroczystość pożegnania rozpocznie się o g. 13:15, 13 stycznia na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie...