logo PTBIOCH

logo FEBS

Konferencje

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

zaprasza do udziału w

VIII Ogólnopolskiej Mikrobiologicznej Konferencji Naukowej MICROBS

7 czerwca 2024 r., online

baner Mi8 2024 tlo

Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS to ciesząca się uznaniem inicjatywa skierowana do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii. Ze względu na interdyscyplinarny charakter mikrobiologii za kluczowy element Konferencji uznaje się możliwość prezentacji badań własnych oraz wymiany myśli naukowej przedstawicieli wielu dziedzin i dyscyplin: mikrobiologii przemysłowej i żywności, mikrobiologii medycznej, immunologii, wirusologii, nauk o środowisku czy wreszcie prawa i etyki. Ambicją organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL jest stworzenie pola do wymiany wiedzy, doświadczeń, jak również kontaktów branżowych, które pozwolą na owocną współpracę pomiędzy naukowcami oraz przedsiębiorcami z całego kraju.

Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się 7 czerwca 2024 roku. Podczas Konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z takimi grupami mikroorganizmów jak m.in.: archeony, bakterie, drożdże, grzyby oraz mikroalgi. Dodatkowa wartość naukowa Konferencji MICROBS związana będzie
z możliwością wysłuchania wystąpień zaproszonych Gości Honorowych.

Do zaszczytnego grona tegorocznych Gości Honorowych należą:

  • dr hab. inż. Anna Lenart-Boroń z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja
    w Krakowie,
  • dr hab. Tomasz Jagielski z Uniwersytetu Warszawskiego,
  • dr hab. inż. Iwona Gientka, prof. SGGW ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
    w Warszawie,
  • dr hab. inż. Agnieszka Pilarska, prof. UPP z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Planuje się, że w wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób z całej Polski bezpośrednio związanych z wieloma dziedzinami nauki, ale także przedstawiciele partnerów konferencji – jej patronów i sponsorów.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej:

https://microbs.fundacja-tygiel.pl/

Ważne terminy:

Zamknięcie I tury rejestracji – 12.03.2024 r.

Zamknięcie II tury rejestracji – 23.04.2024 r.

Zamknięcie III tury rejestracji – 23.05.2024 r.

 

Termin zgłoszenia streszczeń wystąpień – 30.05.2024 r.

Termin wydarzenia – 7.06.2024 r.

Nadsyłanie rozdziałów – 17.06.2024 r.

Wydanie monografii – 13.12.2024 r.

Miejsce konferencji: Platforma Click Meeting - online


https://microbs.fundacja-tygiel.pl/

 

 

 

TYGIEL1             MICROBS1

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 17-18.06.2024 odbędzie się VIII edycja „Metagenomów Różnych Środowisk”, którego organizatorem głównym w tym roku jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Katedra Biologii i Biotechnologii). Sympozjum organizowane we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, Instytutem Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk (ubiegłoroczny organizator), Instytutem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz z Instytutem Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pragniemy zaznaczyć, iż Polskie Towarzystwo Biochemiczne objęło rolę patrona naukowego nad tym wydarzeniem.

Tegoroczna edycja Sympozjum będzie okazją do spotkania badaczy wykorzystujących w pracy naukowej różnorodne techniki sekwencjonowania, co umożliwi kontynuację dyskusji nad skutecznością i wiarygodnością stosowanych metod metagenomicznych w analizie próbek środowiskowych – sympozjum jest jedynym cyklicznym wydarzeniem popularyzującym wykorzystanie technik wysokoprzepustowego sekwencjonowania w Polsce.

Rejestracja trwa do 15.04.2024.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym zasady rejestracji, znajdują się na stronie Sympozjum oraz na Facebook.

Wydarzenie objęte jest patronatem PTBioch.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

baner

Rejestracja na 2. Międzynarodową Konferencję Doktorancką i Podoktorską z zakresu Biologii Molekularnej FEBS-IUBMB-ENABLE jest otwarta. Wydarzenie odbędzie się w Kolonii w Niemczech w dniach 23–25 listopada 2023 r. Zniżki za wczesną rezerwację obowiązują do 15 września. Stypendia na podróż są dostępne dla uczestników, którzy aktywnie uczestniczą w projekcie poprzez prezentację plakatu lub przemówienie. Termin składania wniosków o stypendia podróżne również upływa 15 września. Nie przegap swojej szansy na złożenie wniosku.

W imieniu organizatorów, zapraszamy na konferencję NeuroRNA, która odbędzie się w dniach 28-30 września 2022

Zpraszamy do udziału w

2022 IUBMB–FEBS–PABMB Young Scientists’ Forum (YSF 2022), który odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2022, w Vimeiro (w Portugalii)

oraz

na 46th FEBS Congress, któy odbędzie się w dniach 9-14 lipca 2022, w Lisbonie (w Portugalii)

https://2022congress.febs-iubmb-pabmb.org/

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie po zaświadczenia o członkostwie w Polskim Towarzystwie Biochemicznym pod adresem mailowym: biuro@ptbioch.edu.pl

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II " - Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II ". Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

Dr hab. n. med. Jacek Drobnik (profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Patofizjologii i Katedry Patologii Ogólnej i Doświadczalnej) został nowym Przewodniczącym Sekcji Tkanki Łącznej Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jacek Drobnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

więcej więcej